\

Jak dopasować fryzurę do białej sukni?

Każda przyszła Panna Młoda powinna już wcześniej zatroszczyć się nie tylko o swój strój, ale także o fryzurę.

Nad fryzurą należy pomyśleć dużo wcześniej. Powinna być tak dobrana, by wydobywała i podkreślała urodę Panny Młodej. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zastanowienie się nad wyborem fryzury, sprawdzenie, w czym jest nam najładniej. Niezawodnym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce specjalistów, którzy fachowo dopasują fryzurę.

Przy wyborze rodzaju uczesania istotnych jest kilka czynników. Przede wszystkim ogromną role odgrywa kształt twarzy. Każde uczesanie powinno być dobrane do kształtu twarzy, tak, by eksponowało jej zalety i urodę. Na wybór rodzaju uczesania ma wpływ także styl sukni ślubnej. O uczesaniu Panna Młoda powinna zacząć już myśleć właśnie w chwili wyboru sukni ślubnej. Jeśli suknia obfituje w różnego typu dodatki, nie należy przesadzać z ozdobami głowy, do nowoczesnej sukni nie pasuje klasyczny kok, a z romantyczną i zwiewną kreacją nie współgra nowoczesna, „roztrzepana” fryzura.

Równie ważny jest dobór ozdób. Do długich rozpuszczonych włosów można wpiąć pojedynczy kwiat, drobne kwiatuszki lub eleganckie grzebienie, do koków, można dopiąć różnego typu plecionki i warkocze. Również krótkie włosy mogą zostać upiększone różnymi dodatkami do ślubu: kwiatami, piórkami, które stworzą oryginalną fryzurę. Panie posiadające krótkie włosy mogą również pokusić się na ich przedłużenie lub zastosowanie przypinek.

W przypadku dobierania odpowiedniej fryzury, przyszłe Panny Młode nie powinny decydować się na radykalne zmiany koloru włosów i fryzury. Każdy, zarówno Panna Młoda, jak rodzina muszą przyzwyczaić się do nowego wyglądu, gdyż na początku nie czujemy się z nią swobodnie. Najlepiej jest jeśli tylko odświeżymy dotychczasową fryzurę, a radykalne zmiany odłożyć na później. Jeśli jednak pokusa nowego wyglądu jest zbyt duża, takiej metamorfozie najlepiej jest poddać się dwa – trzy miesiące przed ślubem, by wszyscy zdążyli przyzwyczaić się do nowego wyglądy Panny Młodej, a w razie potrzeby, by można było zmienić kolor włosów lub uczesanie.