\

Najważniejsze dodatki do stroju Panny Młodej

Strój ślubny to nie tylko suknia. Choć jest ona najważniejsza, dla niepowtarzalnego efektu potrzebne są również inne, niemniej ważne dodatki, jak buty, biżuteria, bolerka, welon, torebka czy rękawiczki. Wszystkie one powinny harmonijnie współgrać z suknią ślubna i tworzyć elegancką i gustowna całość.

Zdecydowanie najważniejszą rolę odgrywają buty. Przede wszystkim muszą one być wygodne, by Panna Młoda mogła bawić się całą noc. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup butów skórzanych, które na pewno wytrzymają każdą zabawę i uchronią stopy przed poceniem się.

Buty powinny być dopasowane nie tylko do sukni ślubnej, ale także do pory roku. Latem mogą to być zwykłe czółenka lub czółenka z odkrytą piętą lub palcami. Na upalne dni odpowiednim obuwiem mogą być również sandałki. Każda Panna Młoda ma do wyboru szereg fasonów obuwia ślubnego. Buty ślubne ozdabiane są haftem, cekinami, kwiatami, koronką, kryształkami białymi i kolorowymi, perełkami, koralikami.

Równie ważnym dodatniej jest welon. Welon jest niezwykle istotnym elementem zwieńczającym ubrania ślubnego. Musi on być dostosowany zarówno do sukni do ślubu, jak i typu urody Panny Młodej. Może ona wybierać spośród długich i krótkich welonów, wykonanych z tiulu lub szyfonu, a także z koronki wykończonej ozdobnym haftem. Jeśli Panna Młoda ma suknie z dużą ilością ozdób lub koronkową, powinna zaopatrzyć się w gładki welon. Natomiast do prostej sukni pasuje welon wykończony haftem, koronką lub lamówką. Alternatywą dla welonu jest wpięty we włosy diadem, kapelusz ubrany kwiatami, tiulami i woalką.

Równie istotnym dodatkiem są rękawiczki. Mogą być wykonane z koronki, elastycznej siateczki, atłasowe i jedwabne, ozdabiane haftem, koronką, falbankami, cekinami, perełkami, kryształkami czy koralikami. Ponadto są różnych długości, od krótkich sięgających nadgarstków do długich poza łokieć. Rękawiczki powinny być kolorystycznie dopasowane do sukni lub na zasadzie kontrastu, swym kolorem odpowiadać kolorowi butów.

Odpowiedni dobór dodatków gwarantuje wspaniały i niepowtarzalny efekt.