\

Piękny makijaż i manicure na ślub

Równie istotną rolę co strój i fryzura do ślubu, spełnia makijaż i manicure Panny Młodej. Powinny one być wykonane przez profesjonalistkę.

Niezwykle ważne są zadbane dłonie, a także pięknie paznokcie. Jeśli decydujemy się na wykonanie manicure ślubnego, powinno odbyć się to w salonie już wcześniej wypróbowanym, lub najczęściej polecanym przez znajomych. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie salonu samemu na kilka miesięcy przed ceremonią.

Manicure powinien być wykonany na dzień lub dwa przed planowaną uroczystością. Taki odstęp czasu potrzebny jest do tego, by skórki wokół paznokci odzyskały naturalny wygląd, gdyż tuz po zabiegu mogą być zaczerwienione, a lakier nie zdąży jeszcze odprysnąć.

Jeśli natura nie obdarzyła nas zdrowymi i mocnymi paznokciami, możemy zdecydować się na ich przedłużenie . Na takich sztucznych paznokciach lakier lepiej się trzyma, jednak częste zabiegi związane z ich przedłużaniem mogą mocno osłabić jego kondycję.

Przy wyborze koloru paznokci do ślubu należy pamiętać, by współgrał on z całym wizerunkiem Panny Młodej. Nie powinien być zbyt ekstrawagancki. Najczęściej wykonywany jest manicure francuski, który pozwala także na zastosowanie różnego rodzaju dodatkowych ozdób (cykorie, drobne kwiatki, srebrne lub złote aplikacje). Nie powinny one jednak znajdować się na wszystkich paznokciach, lecz tylko na wybranych.

Równie ważny jest odpowiedni makijaż. Powinien on dobrze prezentować się nie tylko w kościele, ale także na sali weselnej, na dworze, a także musi wytrzymać całą noc. Najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalisty. Makijaż musi podkreślać urodę Panny Młodej, a także ukryć wszelkie niedoskonałości. Powinien być delikatny, świetlisty i trwały. Jeśli makijaż wykonujemy samemu, należy zacząć go od nałożenia pudru, następnie przechodzi się do makijażu oczu, ust, a na końcu nakłada się róż. Całość makijażu utrwalamy specjalnie przeznaczonym do tego fixatorem. W ten sposób wykonany makijaż będzie mógł zdobić Pannę Młodą przez całe przyjęcie weselne.

Jedno przemyślenie nt. „Piękny makijaż i manicure na ślub

Możliwość komentowania jest wyłączona.